Аякс взе минимална победа с 1:0 над екзекутора на Левски в турнира за Купата на УЕФА Жилина. Единственото попадение в мача бе дело на Суарес няколко минути преди края на първата част.

Домакините владееха инициативата в мача, но трудно стигаха до чисти голови положения пред вратата на своите гости. Все пак логичното се случи в 41-ата минута, когато Суарес се възползва от грешка в отбраната на Жилина и даде преднина на своя тим.

През втората част футболистите на Аякс продължиха да диктуват темпото на терена, но в крайна сметка до нов гол не се стигна.

В друг мач от група F на турнира, Астън Вила също взе ценна победа като гост на Славия Прага. Българският национал Стилиян Петров изобщо не пътува с тима за чешката столица и пропусна мача.

Бирмингамци се наложиха с 1:0 благодарение на норвежкия нападател Джон Карю, който успя да се разпише в 26-ата минута.

Така възпитаниците на Мартин О’Нийл излязоха еднолично начело в подреждането в групата с пълен актив от шест точки. На втора позиция е тимът на Хамбъргер, който има три точки и мач по-малко. Следват отборите на Аякс, Славия и Жилина.