Доскорошният футболист на Левски Тони Калво вкара гол при дебюта за новия си тим Анортозис, който победи с 3:1 като гост естонския Левадия Талин в мач от втория квалификационен кръг на Лига Европа.

Така Калво показа, че има възход във формата си и след като вкара 5 гола в последните си 5 мача за сините от Герена, сега се разписа и в първия си официален двубой за кипърците, увеличавайки попаденията си на 6 в последните си 6 срещи.

Анортозис поведе с гол на Юлиано Спадасио от дузпа в последните секунди на първата част, а Рикардо Лаборде удвои в 55-ата, а в 62-ата Антонио Калво покачи на 3:0 преди Игор Морозов да върне едно попадение в 82-ата минута.

Реваншът в Кипър е на 26 юли, а тимът на Калво изглежда почти сигурен участник в третия квалификационен кръг на ЛЕ.