Българските футболисти Петър Златинов и Свилен Симеонов останаха без трофей с техния клуб Интер (Баку), след като тимът им загуби с 0:1 от Карабах (Агдам) на финала за купата на страната. Единственото попадение беше дело на Джавадов от дузпа в 57-ата минута.

Интер (Баку) само преди няколко дни остана със сребърните медали и в първенството на страната, където завърши след ФК Баку на Александър Томаш и Станислав Бачев.

В днешния финал за купата на Азербайджан Петър Златинов започна като титуляр и игра до 62-ата минута, след което беше заменен от бразилеца Аугусто. Вратарят Свилен Симеонов пък остана на резервната скамейка. За отбора на Карабах (Агдам) в последните 14 минути на терена се появи бившият футболист на софийския ЦСКА Артим Шакири.

Така участниците в европейските турнири от Азербайджан са ФК Баку в квалификациите в Шампионската лига, Интер (Баку), Симург и Карабах (Агдам) в Лига Европа.