ФК Краснодар стигна до драматична победа с 2:1 срещу Кубан в градското дерби от 18-ия кръг в руското първенство. Мачът имаше и солидна доза български привкус, тъй като бившите звезди на А група Жоазиньо и Ивелин Попов се изправиха един срещу друг.

В края обаче радостта бе за бразилеца, който изигра много силен мач за своя тим. Попов също остана на терена за своя Кубан до последния съдийски сигнал, но само за да види от първа ръка инфарктния завършек на мача.

След нулево първо полувреме гостите успяха да открият в 55-ата минута чрез Арас Озбилиз.

Пет минути преди края обаче резервата Евгений Шипицин даде началото на обрата, като изравни, а в 4-ата минута на добавеното време защитникът Александър Мартинович се възползва от подаване на Жоазиньо, за да донесе трите точки на своя тим.

Победата изкачи ФК Краснодар на 9-о място с 25 точки, докато Кубан поне за момента запазва 4-ата си позиция с 31.