Българският футболист Живко Миланов и неговият тим Васлуй намериха място в груповата фаза на Лига Европа, въпреки загубата като гост с 0:1 от Спарта Прага. Решаващ за румънския клуб се оказа първият двубой, който завърши 2:0 в полза на Васлуй. Тогава Живко Миланов дори отбеляза второто попадение в срещата, което се оказа от изключителна важност за продължаването на тима напред в турнира.

Българинът започна мача като титуляр и изигра пълни 90 минути в мача в Прага. Единственото попадение в реванша падна в 59-та минута и бе дело на Мануел Памич.

Домакините от Спарта Прага останаха с двама души по-малко на терена, след като в 85-та Подани, а малко след това и Ерик Брабец, трябваше да напуснат терена с червени картони за нарушаване на правилата на играта.