Добър мач направи българският защитник Живко Миланов за своя Васлуй в румънското първенство при победата с 2:1 като гост на Петролул Плоещ.

Миланов игра цял мач и изработи дузпа, от която Уесли вкара за 1:1. Иначе Васлуй спечели с 2:1 с победен гол на Николае Станчю три минути преди края на редовното време и събра 33 точки, с които се изкачи на 4-о място. Начело е Динамо (Букурещ) с 43, пред ЧФР Клуж с 42.

Домакините от Петролул поведоха в резултата в 18-ата минута с гола на Александру Бухуси, но през втората част гостите направиха обрат.

Пробив на Живко Миланов в 63-ата минута беше спрян с нарушение от Бикана, заради което съдията отсъди дузпа и вдигна жълт картон на играча от Плоещ. От бялата точка Уесли Лопес вкара 13-ото си попадение от началото на първенството.