Васлуй увеличи шансовете си да спечели историческа първа титла на Румъния, след като победи с 3:0 у дома Газ Метан Медиаш и се доближи на само две точки от лидера Оцелул Галац, който в събота направи 3:3 с Динамо Букурещ, който е воден от бившия треньор на ЦСКА Йоан Андоне.

Българите Живко Миланов и Станислав Генчев започнаха като титуляри при днешния успех и играха пълни 90-минути, като Миланов получи жълт картон малко след почивката.

И трите гола за тима на двамата българи паднаха през първото полувреме, а точно бяха бразилците Уесли (от дузпа), Адаилтон и нигериецът Йеро Бело.

Така 7 кръга преди края основаният едва през 2002 година тим на Васлуй е трети, като се доближи на 2 точки от Оцелул и на само една от втория Тимишоара.