Българският бранител Живко Желев изигра пълни 90 минути за победата на неговия Оцелул над Университатя Клуж с 2:1 в мач от 9-ия кръг на румънската Първа лига.

Домакинският успех на тима от Галац бе четвърти за сезона и отборът на Лакшми Митал се изкачи на 9-то място в класирането с 12 точки.

Бившият защитник на Литекс отново ръководеше умело защитата на своя тим и записа поредния си пълен мач за Оцелул. Гостите излязоха напред в резултата след попадение на Мариус Сулер в 21-та минута.

В началото на второто полувреме домакините изравниха чрез Габриел Параскив. Във втората минута на добавеното време Салиф Ного вкара с глава и донесе трите точки за тима от пристанищния град.

Начело в класирането продължава да бъде Унирея Уржичени с 20 точки, пред CFR Клуж със същия актив, но и с мач по-малко.