Бившият национален защитник на България Живко Желев вкара победния гол за своя Оцелул Галац при победата с 3:2 над Политехника Яши у дома в среща от 24-ия кръг на румънския шампионат.

Попадението дойде в 78-ата минута при резултат 2:2, когато след центриране от пряк свободен удар отдясно капитанът Желев бе най-съобразителен в наказателното поле и с глава прати топката в паяжината.

Гостите от Яши бяха повели след точно четвърт час игра с гол на Билба срещу пазилия цял мач за домакините от Галац Стоян Колев. В 25-ата Оцелул изравни с гол на Бореану от дузпа, а в 29-ата Салагеан направи обрат за 1:2, преди Кристеа да вкара второ попадение за Политехника в последната минута на първата част.

Отборът на Желев и Колев прекъсна серията си от четири победни загуби и с 32 точки заема 11-ото място в Румъния. Водач е Динамо Букурещ с 49 точки.