Бившият футболист на Литекс Живко Желев дебютира с победа за своя нов отбор Оцелул. В мач от третия кръг на Интертото румънският отбор победи с 2:1 Трабзонспор. Желев игра през всичките 90 минути.

Резултатът бе открит от домакините. В 26-та минута Стан се възползва от груба грешка в защитата на турския отбор и се разписа във вратата на Ахмед.

Две по-късно Ибрахим Ятара от Трабзон получи червен картон за много грубо нарушение срещу Селиф.

Оцелул владееше инициативата през по-голяма част от мача, но гостите от Турция все пак успяха да изравнят чрез Ерсен, който засече центриране от корнер на Булут.

В 85-та минута Параскив донесе ценната победа за Оцелул, която остави доста добри шансове на тима да се класира за втория предварителен кръг от турнира за Купата на УЕФА.

Срещата реванш между двата отбора е след една седмица.