Носителят на Суперкупата на Европа Зенит с лекота спечели визитата си на Терек Грозни в среща от 21-ия кръга на руското първенство и спечели с 4:1.

За чеченския тим като титуляр започна българския национал Валентин Илиев, но той бе заменен в 49-ата минута при резултат 0:0 за гостите от Санкт Петербург.

Андрей Аршавин, Ивица Крижанац и Павел Погребняк бяха точни за Зенит преди почивката, Константин Зирянов покачи на 4:0 през втората част, преди Сергей Бендзь да вкара почетното попадение за домакините от Грозни.

За водения от бившият треньор на Левски Вячеслав Грозни Терек цял мач игра подвизавалият се доскоро в ЦСКА румънски национал Флорентин Петре.

По-рано днес в столичното дерби ФК Москва победи Спартак Москва с 2:1.

Зенит се изкачи на шеста позиция с 31 точки, на 11 след водача Рубин Казан, а Терек е 11-и с 25 точки.