Металург Донецк постигна победа с 2:1 в контролата срещу Рубин Казан, която се игра в турския курорт Белек, където двата отбора са на подготовка.

Отборът воден от българския специалист Николай Костов се представи по-добре от именития си съперник и можеше да постигне и по-голяма победа.

Велизар Димитров игра 85 минути за украинския тим, а на негово място в игра се появи вече бившият футболист на Левски Зе Соарес.

Другият българин в отбора Чавдар Янков игра 80 минути за тима от Донецк и също се представи на добро ниво.

Рубин поведе в 5-та минута с гол на Нобоа, но Металург изравни в 18-та с попадение на Кингсли.

В 29-та минута Чавдар Янков с чудесен пас намери Чечер, който донесе победата на украинския отбор.

Велизар Димитров се отличи с няколко пропуска и не успя да се запише сред голмайсторите в мача.

Това е последна контрола за Металург на лагера им в Белек.