Отборът на Здравко Лазаров Ерчиешспор сензационно победи гранда Галатасарай като гост с 1:0. Тимът на българския национал все още е в зоната на изпадащите, но със спечелените три точки се доближи само на една до 16-тото спасително място.

В момента на 16-тата позиция е Ризеспор, който е с мач по-малко от Ерчиеш - тежко гостуване на Бешикташ в Истанбул утре.

Здравко Лазаров бе на резервната скамейка за мача с Галатасарай, но не се появи в игра. Единствения гол в срещата отбеляза Ченк Ишлер в 15-тата минута. Галатасарай игра с човек по-малко почти 50 минути, след като бе изгонен Саша Илич.

Ако Ерчиешспор се спаси от изпадане, Електричката и всеки от сътборниците му ще получат премии в размер на 50 000 евро.

В класирането води Фенербахче с 54 точки пред Бешикташ с 48 и Галатасарай с 45.