Без българите Петър Занев и Владимир Манчев Селта измъкна 1:1 като гост на Реал Сосиедад в мач от 12-ия кръг на испанската Сегунда Дивисион. Треньорът на галисийците Хуан Рамон Лопес Каро за пореден път показа, че не желае да разчита на защитника и нападателя, които бяха доведени в тима от предишния наставник Христо Стоичков.

Срещата на „Аноета” започна ужасяващо за гостите – още в първата минута техният вратар Пинто получи директен червен картон и „небесносините” трябваше да доиграят целия мач с човек по-малко.

В 23-та минута баските излязоха напред с попадение на Виктор Лопес. Радостта на домакините трая само осем минути – в 31-та Хорхе изравни.

След този мач Селта е на 8-ма позиция със 17 точки, а Реал Сосиедад на 13-та с точка по-малко. Лидер в подреждането е Малага с 27, пред Нумансия с 26.