Идентични загуби с по 1:2 претърпяха тимовете на Димитър Димитров-Херо /Иртиш/ и Стойчо Младенов /Атирау/ в мачове от казахстанското първенство.

В среща от 27-ия кръг в първата шестица на шампионата Иртиш се предаде трудно при гостуването си на претендента за титлата Кайрат, но накрая отстъпи.

Тимът от Алмати имаше превъзходство почти през цялото време, поведе с гол на Жерар Гоу в 25-ата, но Григалашвили в 77-ата изравни за Иртиш – 1:1. В 86-ата минута обаче Исламхан Бауиржан вкара нов гол за Кайрат, а с това донесе и победата за тима си с 2:1.

Кайрат гони тима на Мъри Стоилов на върха, но изостава от Астана с една точка /59:58/, а освен това е изиграл и два мача повече. Иртиш пък е четвърти с 41 точки.

В мач от втората шестица воденият от Стойчо Младенов Атирау падна у дома с 1:2 от Акзаик. Атирау поведе с гол на Куртян в 33-ата минута, но през второто полувреме два гола на Дудченко наклониха везните към гостите.

Атирау е осми в класирането с 32 точки, втори е във втората шестица.