Загуба с 1:2 претърпя отборът на Оцелул (Галац) от Политехника (Яш) в среща от 7-ия кръг на румънското първенство.

За Оцелул, който завърши мача с десет души, пълни 90 минути при гостуването играха българите Стоян Колев и Живко Желев.

С 10 точки Оцелул остава на 9-о място в класирането.

Станислав Генчев също игра 90 минути за Васлуй, който отстъпи с 1:2 на собствен терен на Динамо (Букурещ). Генчев беше санкциониран с жълт картон, а в края на първото полувреме пропусна отлична възможност за гол.

Васлуй откри в 10-ата минута чрез Йованович, а в 61-ата Данчулеску. Флорин Брату оформи крайния резултат във втората минута от продължението на мача.

След това поражение Васлуй се смъкна от 3-о на 4-о място в класирането, задминат именно от Динамо. Начело е Унирея (Уржичени) с 18 точки.