Металург /Донецк/ загуби с 0:1 на своя стадион от Кривбас /Кривой рог/ в мач от 22-рия кръг на футболното първенство на Украйна, а в отбора от Донецк през всичките 90 минути играха двама български национали - Велизар Димитров и Чавдар Янков.

Велизар Димитров бе най-активният от отбора на Металург и участваше в почти всички акции на домакините, а в първата минута на даденото от съдията продължение на мача можеше да спаси отбора си от загуба. В 90 плюс 1 минута Велизар Димитров отправи опасен удар от около 18 метра, но защитник на Кривбас изби топката в ъглов удар.

След днешната загуба Металург /Донецк/ е на 7-мо място във временното класиране на футболното първенство на Украйна с 31 точки, а лидер е Шахтьор /Донецк/ с 55 точки, следван от Динамо /Киев/ - 53 точки, и др.