Божидар Митрев отново остана на пейката, а неговият Волунтари отстъпи с 1:2 на Политехника Яш в среща от 12-ия кръг на плейофите във втората осмица на румънското първенство. Отборът на бившия страж на Левски поведе, но допусна обрат и пропусна да измести Академика Клинчени от осмата позиция.

Волунтари не е в добра форма през последните седмици, но въпреки това е далеч от зоната на изпадащите. Политехника пък се намира на 12-о място и има с 5 точки повече от първия под чертата - Динамо Букурещ, но "червените кучета" са изиграли цели 5 мача по-малко.

Волунтари поведе с гол в 30-ата минута на Михай Капатана, който по красив начин прати топката във вратата на домакините. В 42-ата минута обаче изравни с куриозно попадение. Той се опита да центрира, а топката се отклони от крака на противиков футболист и заблуди вратаря Валентин Кожокару.

Победата на Политехника донесе нигериецът Майкъл Омо в 74-ата минута след хубава комбинация в наказателното поле и точен диагонален изстрел.