Манчестър Сити загуби с 1:2 при гостуването си на Хъл Сити в среща от 25-ия кръг на Висшата лига.

Българският национал Мартин Петров влезе в игра за Сити на мястото на Уейн Бридж чак в 85-ата минута и въпреки опитите му да засили атаката на гражданите, усилията му се оказаха недостатъчни.

Жози Алтидор даде преднина на тигрите в 31-ата минута, когато шутира точно от 20 метра след подаване на Ян Венегоор ъф Хеселинк. Джордж Боатенг покачи на 2:0 за Хъл в 54-ата минута и отново след изстрел от 20-ина метра.

Единственото попадение за Манчестър вкара Емануел Адебайор, който засече лошо изчистена от домакините топка след изпълнение на ъглов удар.

Дебют за Манчестър Сити направи привлеченият наскоро от Мидълзбро Адам Джонсън, който влезе като резерва в 55-ата минута, заменяйки Стивън Айрлънд.