Шампионът на Литва Каунас победи шотландския Хартс с 3:1 във втория тест между двата отбора в литовския курорт Паланга, след като вчера домакините отстъпиха с 1:4.

Титуляр на десния фланг на защитата на Каунас бе българският защитник Янко Вълканов, който обезличи напълно английския халф на „сърцата” Андрю Драйвър. Янко дори имаше и възможност да отбележи гол.

Каунас поведе още във втората минута на мача. В средата на първото полувреме новопривлеченият от Шефийлд Юнайтед французин Кристиян Наде изравни. В добавеното време на първата част литовците си върнаха преднината, след елементарна грешка в защита на шотландците.

Треньорският щаб на „сърцата” вкара след почивката Бранимир Костадинов, който вчера реализира гол и записа асистенция и промени формацията от 4-5-1 на 4-4-2. Няколко минути по-късно обаче Наде контузи рамото си и българинът остана за известно време сам в атака. В добавка Хартс продължи в намален състав, след като техене играч получи червен картон, непосредствено след принудителната смяна на бившия френски младежки национал.

Каунас игра отлично в защита, а Янко Вълканов премина напред, като десен халф. Пет минути преди края литовецът от Хартс Канчелскис, предизвика дузпа, която аржентинецът Фернандо Скрепис превърна в гол и оформи крайния резултат.