„Българският” Амкар Перм постигна втора победа в контролните срещи от предсезонната си подготовка. Руският клуб, който в началото на годината бе поет от Димитър Димитров – Херо, се наложи с минималното 1:0 над датския Рандърс.

В момента руският клуб се намира на лагер-сбор в турския курорт Белек.

Георги Пеев, Захари Сираков и Мартин Кушев излязоха като титуляри, а 35-годишният нападател бе заменен в 68-та минута от Юнузович.

Българският защитник Захари Сираков предотврати сигурен гол в собствената си врата, благодарение на отлична намеса през първото полувреме. Бранителят застана на пътя на топката, малко преди тя да се оплете в мрежата и я прати в корнер.

След почивката Амкар Перм пое инициативата, а единственото попадение в спаринга падна в 72-та минута. Дмитрий Белоруков засече кълбото след центриране от ъглов удар. След това разликата можеше да набъбне, но Жиляев пропиля едно от най-чистите положения в срещата.