Вратарят на Апоел Тел Авив Винсент Аниема донесе победата на тима с 2:1 над Бней Йехуда в среща от израелския шампионат. За Апоел цял мач играха и двамата български национали – Димитър Телкийски и Елин Топузаков. Техният тим излезе напред в резултата още в 13-та минута, когато Луз със силен премерен шут матира стража на гостите. Реферът върна Бней Йехуда в мача, като отсъди дузпа в тяхна полза в 33-та минута, а Аси Балдот не сгреши от бялата точка за 1:1.

След почивката Апоел тръгна да търси победата още по-настървено, и в 72-та минута усилията на домакините се увенчаха с успех – отново дузпа. Съдията видя игра с ръка в пеналта и даде наказателен удар в полза на Апоел. Зад топката застана стражът Аниема и възстанови преднината от един гол за крайното 2:1.

Със спечелените три точки Апоел се утвърди на второ място в първенството, с 44 точки, само две по-малко от лидера Макаби Хайфа.