Висла Краков отпадна на четвъртфиналите за Купата на Полша след домакинска загуба с 1:3 в реванша срещу Лехия Гданск и общ резултат 1:3.

Българският нападател на Висла Георги Христов влезе в игра в 62-ата минута, когато неговият отбор вече падаше с 1:3 и за да се класира, трябваше да вкара цели три гола до края на срещата.

Гостите от Гданск започнаха гръмотевично мача, като Лукаш Сурма откри още в първата минута, а Томаш Давидовски направи 0:2 в 10-ата.

Патрик Малечки намали от дузпа в 22-ата минута, опитвайки се да върне тима от Краков в играта, но Иванс Лукяновск вкара трети гол за Лехия в 37-ата и реши всичко в мача.

Утешението за Висла е, че отборът продължава да е лидер в първенството и 9 кръга преди края води с 2 точки пред Лех Познан и с 4 пред Легия Варшава.