Цървена звезда победи с 2:0 Партизан в първи полуфинален мач в турнира за Купата на Сърбия. Цял мач за „гробарите“ изигра българския национал Иван Иванов, който пък бе с основна вина за първото попадение във вратата на гостите.

Реваншът между двата тима е на 11-ти април, а в другия полуфинал Борац Чакак и Войводина завършиха 0:0.

Като цяло Партизан имаше повече голови ситуации, но гостите не успяха да се възползват от тях. Домакините пък показа голяма ефективност, тъй като освен двете попадения, не успяха да затруднят кой знае колко много Иван Иванов и компания.

Именно Русия обаче допусна грешка в 19-та минута, когато напред в резултата излезе Цървена звезда. В 19-та минута Иванов се опита да изнесе топката пред наказателното поле на Партизан, вместо да я изчисти, тя му бе отнета, а в крайна сметка Лука Милунович вкара за 1:0.

След почивката падна и вторият гол. 75-та минута Филип Касалица удвои за 2:0.

Домакините завършиха двубоя с 10 души на терена, след като в 85-та минута Милойевич бе изгонен. Гостите обаче не успяха да върнат гол в последните минути на двубоя и в крайна сметка паднаха с 0:2.