Страхотна победа постигна „българският” отбор Металург Донецк, който в полуфинален мач за Купата на Украйна победи градския си именит съперник Шахтьор с 2:1.

С главна заслуга за успеха на отбора, ръководен от Николай Костов, бе Велизар Димитров, който вкара второто попадение за отбора си в 9-та минута. Българинът се възползва от добър пас на Мхитарян и от около 10 метра технично вкара във вратата на Шахтьор. Преди него Мгуни даде аванс на Металуг в 6-та минута. Велизар получи жълт картон в началото на втората част, а в 53-та минута бе сменен.

Другият българин в тима от Донецк – Чавдар Янков се изяви в негативна светлина, след като в 75-та минута получи втори жълт картон и така остави своя отбор в намален състав до края на мача.

Фернандиньо вкара за Шахтьор в последните секунди на мача, но за повече нямаше време и така Металург се класира за финала, където ще срещне Таврия Симферопол, който победи Волун с 2:1.