Бившият нападател на ЦСКА Велизар Димитров започна като титуляр при резултатната победа на Металург Донецк с 6:3 над Ворскла Полтава в мач от 18-ия кръг на украинското първенство, който се игра при зверски студ и минусови температури.

Пицели и Траоре вкараха по два гола за бившия отбор на настоящия треньор на Левски - Николай Костов, а по един добавиха Морозюк и Воловик.

Димитров изработи дузпа в типичен стил в 40-ата минута след съприкосновение с вратаря на Ворскла, а Александър Воловик бе точен от бялата точка за 3:1. Българинът остана на терена до 67-ата минута, когато резултатът беше 5:2.

Бившето крило на Левски Зе Соарес също игра за Металург, като се появи в игра като резерва в 76-ата минута на мястото на отбелязалия два гола друг бразилец - Маркос Пицели.

Победата изкачи Металург на шесто място в генералното класиране. Отборът от Донецк е на точка от зона Лига Европа, като последните две места в нея заемат Арсенал Киев и Днипро Днепропетровск.