Твенте с Николай Михайлов в състава си постигна категорична победа с 4:1 при гостуването на Одензе в мач от група “K” в турнира Лига Европа.

Николай Михайлов показа много добра игра и на няколко пъти се намеси решаващо предотвратявайки голове в своята врата.

Холандският вицешампион поведе още в 13-та минута, когато Люк де Йонг достави топката на Вут Брама и той бе точен за 0:1.

Футболистите на Твенте удвоиха своята преднина в 31-та минута, когато Емир Байрами се разписа, правейки резултата 0:2.

След почивката завърналият се след дълго лечение на травма в коляното мароканец Насер Чадли вкара за 0:3 в 65-ата минута, възползвайки се от грешка на Менди.

Одензе отбеляза почетно попадение в 71-та минута, когато след центриране в наказателното поле на Твенте, Фал бе изпуснат и с глава насочи топката във вратата на Михайлов.

Твете вкара и четвърти гол в срещата, когато Насер Чадли стреля отдалеч, но Топел не се намеси добре и изпусна топката, след което оставения на празна врата Люк де Йонг не сбърка при добавката за 1:4.

В другия мач от групата Висла Краков постигна трудна и важна победа с минималното 1:0 при домакинството си на Фулъм.

Българският национал Цветан Генков остана на резервната скамейка на отбора на Висла Краков и така и не се появи в игра.

Единственото попадение в срещата падна в 60-та минута, а негов автор бе Битон.

Фулъм завърши мача с 10 футболисти, след като Дембеле бе изгонен с директен червен картон в 29-та минута, а Висла Краков също остана с 10 играчи, след като Чавес бе изгонен за втори жълт картон в 87-та минута.