Българският национал Александър Тонев записа нов силен мач за своя Лех Познан при победата с 3:0 над Пиаст Гливице в мач от 22-ия кръг на полската Екстракласа. Успехът остави тима на крилото втори във временното класиране на 4 точки зад лидера Легия Варшава.

Юношата на ЦСКА остана на терена до 84-ата минута, когато отстъпи мястото си на Войо Убипарип, но определено бе един от най-добрите играчи на терена.

Тонев можеше да открие резултата още в 16-ата минута, когато беше изведен добре в наказателното поле, но мощният му шут от 12-13 метра по диагонала срещна напречната греда.

Все пак предимството на Лех се увенча с попадение след половин час игра. Гергьо Ловренчич получи топката на 25 метра от наказателното поле, финтира бранител и с мощен шут я закова в горния ляв ъгъл зад вратаря Трела.

Гостите продължиха да диктуват темпото, като нанесоха своя съкрушителен удар в началото на втората част. Първо в 48-ата минута нескопосен опит за далечен шут към вратата на Бурич доведе до контраатака, при която Тонев се оказа очи в очи с вратаря. Играчът на Лех заложи на силата при изпълнението си и тотално слиса Трела, който въобще не очакваше шут към горния десен ъгъл – 0:2.

Само минута по-късно Хамалайнен с чудесен пас от крилото изведе Муравски сам срещу вратаря по диагонала отдясно и опитният халф стреля ниско по тревата за 3:0.

Победата запази второто място на Лех, който вече има 45 точки, докато Легия Варшава е първи с 49.

Piast - Lech 0:3 by _gosc_