Александър Тонев игра цял мач за своя Лех Познан при победата с 3:2 над Заглебие Любин в последния мач от 17-ия кръг на полското първенство. Българският национал бе доста активен и имаше няколко възможности да се разпише, но така и не успя. Все пак крилото на домакините подаде за първия гол на записалия хеттрик в срещата Артьомс Рудневс.

Рудневс откри резултата в 21-та минута, когато получи пас отляво от Тонев и вкара за 1:0, като при този резултат приключи и първото полувреме.

След почивката – в 53-та минута Рудневс се разписа за 2:0. Гостите върнаха едно попадение в 55-та минута, когато точен бе Дарвидас Сернас от дузпа.

В последните 10 минути на двубоя паднаха още два гола. В 80-та минута Рудневс оформи своя хеттрик, а само две минути по-късно – в 82-та – Ариел Фамулски се разписа за крайното 2:3. След успеха, Лех зае 5-то място във временното класиране с актив от 28 точки. Заглебие пък е на последното 16-то място с 13 точки.

ВИДЕО на головете и по-интересните ситуации от мача - ТУК!