По най-добрия начин дебютира Луис Суарес за новия си тим Ливърпул. Уругваецът се появи в игра през второто полувреме, за да подпечата победата с 2:0 над Стоук Сити в мача от 25-ия кръг в английската Висша лига.

Суарес влезе като резерва в 63-та минута на мястото на Фабио Аурелио. В 79-та минута уругваецът вдигна на крака „Анфийлд”, след като вкара за 2:0 още в първия си мач за „мърсисайдци”. Преди това, в 47-та минута Раул Мейрелеш откри за 1:0.

В друг мач от Висшата лига Болтън победи с 1:0 Уулвърхемптън на своя „Рийбок Стейдиъм”. Мартин Петров остана на пейката и така не се появи в игра за домакините. Единственият гол в срещата бе дело на играещия под наем в Болтън футболист на Челси Даниел Стъридж в 90-та минута.

Във временното класиране, Ливърпул заема 7-то място с актив от 35 точки. Болтън е една позиция по-назад с 33 точки.