Българският национал Александър Тонев започна като титуляр за своя Лех Познан при успеха с 4:2 над Лехия Гданск от 21-ия кръг на полската Екстракласа. Крилото остана на терена до 66-ата минута и бе сменен, когато резултата отдавна бе стигнал 3:0.

Централният защитник Марчин Камински изведе своите напред само след 4 минути игра, а в 27-ата неговият колега в отбрана Хуберт Волакиевич се разписа от дузпа за 2:0. Мачът на практика приключи 6 мунити по-късно, когато унгарецът Гергьо Ловренчич направи аванса на Лех класически.

След почивката домакините видимо намалиха оборотите, а гостите от Гданск се възползваха и в 71-ата Вишниевски направи загубата една идея по-почетна.

В добавеното време на мача двата тима си размениха по още един гол в рамките на две минути, като първо резервата Бартош Шлусарски направи 4:1, а след него Адам Дуда оформи крайния резултат.

Лех Познан заема второто място с 42 точки. С точка повече временното класиране оглавява Легия Варшава, който утре посреща Заглебие на Павел Виданов и Александър Тунчев в своя мач от кръга.

Lech - Lechia 4:2 by _gosc_