Николай Михайлов игра пълни 90 минути за Твенте при победата с 1:0 над Стяуа Букурещ в мач-реванш от 1/16-финалите в Лига Европа.

Михайлов и компания се класираха за следващата фаза с общ резултат 2:0. На осминафиналите холандците ще срещнат Шалке на Раул или Виктория Пилзен, които в първата среща в Чехия направиха равенство 1:1.

Твенте вкара единствения си гол в 29-ата минута след уникална грешна на вратаря на румънците Киприан Татарушану, който подари топката на Люк Де Йонг в наказателното поле, той чукна към Насер Чадли и белгиецът на празна врата нямаше как да не уцели мрежата.

За Стяуа българският защитник Валентин Илиев бе на пейката, но не влезе в игра, след като неговият тим губеше в резултата и промени трябваше да се правят в предни позиции.

Ники Михайлов нямаше чак толкова много работа в двубоя в Еншеде, но се намеси изключително добре в 78-ата минута, когато спаси опасен удар на излезлия очи в очи с него Стефан Николич и Твенте спечели с 1:0 и втория двубоя с тима от Букурещ.