Николай Михайлов направи много силен мач за Твенте в дербито срещу ПСВ Айндховен. Шампионите на Холандия постигнаха трудна победа с 1:0 при гостуването си на „филипсите” от 12-я кръг на Ередивизие.

През първото полувреме домакините имаха надмощие и се наложи Михайлов да отразява опасни удари на Балаш Джуджак и Джонатан Рийс.

Гостите поведоха в 60-та минута, когато Насер Шадли с премерен удар прати топката в левия ъгъл на вратата на Исаксон.

В ответната атака Берг можеше да вкара, но Михайлов отрази опасния му удар.

В 84-та минута ПСВ остана с човек по-малко на терена, когато Ягос Вукович бе изгонен с директен червен картон.

Николай Михайлов получи контузия в края на мача и бе заменен от Сандер Бошкер в 89-та минута.

След тази победа Твенте излезе на първо място във временното класиране с актив от 28 точки, а ПСВ остана на втора позиция с 27 точки, колкото има и третият Аякс.