С прекрасен гол българският нападател Илиян Мицански донесе успеха на новия си тим Кайзерслаутерн срещу петкратния шампион на Европа Ливърпул с 1:0. Двубоят бе официално представяне на лаутерите за новия сезон.

Мицански започна като титуляр и в 32-ата минута вкара отлично попадение с петичка, след като бе намерен добре на границата на вратарското поле след подаване на алжиреца Чадли Амри отдясно.

Проектонационалът на България бе заменен на почивката от Ервин Хофер, а Ливърпул не успя да вкара до края на срещата за радост на 22 000 фенове на домакините на Фриц Валтер Щадион.

Трябва да се отбележи, че срещу новака в Бундеслигата мениджърът на мърсисайдците Рой Ходжсън не можеше да разчита на най-големите си звезди, които още са в почивка след участието си на Мондиал 2010.

Показателен факт за формацията, с която игра Ливърпул е фактът, че капитан на тима бе Лукас Лейва, а другите по-известни играчи, които се появиха в игра бяха Сотирос Кирякос, Филип Деген и Давид НГог.