Българският национал Станислав Манолев изигра цял мач за своя ПСВ Айндховен, който завърши наравно 0:0 с Аякс в голямото дерби на холандския футбол.

Българинът намери място в статистиката с жълтия картон, който получи в края на първото полувреме.

Националният вратар Николай Михайлов инкасира два гола при загубата на Твенте с 1:2 от АЗ Алкмаар в друг мач от Ередивизие.

Тио Янсен си отбеляза автогол в 26-а минута, с което даде аванс на Алкмаар. Положението на Твенте се утежни допълнително в края на първата част, когато Дъглас напусна терена заради червен картон.

В 63-та минута численото равенство бе възстановено, след като и Фиргевер бе изгонен.

Твенте стигна до равенството в 88-а минута чрез Люк де Йонг, но Алкмаар все пак стигна до победата в последната минута след гол на Ерик Фалкенбург.

След така получените резултати, ПСВ увеличи преднината си пред Твенте на 3 точки - 54 срещу 51.