Станислав Манолев остана на резервната скамейка при домакинското равенство 1:1 на ПСВ Айндховен срещу АИК Стокхолм в мач от група F на Лига Европа. По този начин холандците си усложниха класирането за следващата фаза на турнира.

Първата опасност в срещата бе пред вратата на ПСВ в 5-та минута, когато Нилс-Ерик Йохансон стреля, но топката срещна гредата.

Последва силна игра на домакините, но сериозни пропуски направиха Марсело и Мертенс. Кевин Строотман можеше да изведе ПСВ напред в резултата в 20-та минута, но след неговия удар топката срещна гредата.

АИК поведе в резултата в 61-та минута след гол на Карикари.

szólj hozzá: PSV vs AIK 0:1 Karikari

ПСВ успя да стигне до изравнително попадение в срещата в 80-та минута дело на Джереми Ленс.

szólj hozzá: PSV vs AIK 1:1 Lens

В другия мач от групата Днепър спечели трите точки, след като се наложи с 3:1 като домакин срещу Наполи.

Мачът започна отлично за домакините, които поведоха още във 2-та минута, когато Ротан намери Артьом Федетский и той прати топката във вратата на Розати.

Играчите на Днепър контролираха ситуацията на терена и удвоиха своята преднина в 42-та минута с гол на Матеус.

В 64-та минута Джулиано направи резултата 3:0 в полза на Днепър.

Наполи стигна само до почетен гол дело на Кавани в 75-та минута от дузпа.