Ливърпул достигна до изключително трудна и драматична победа при домакинството си на Болтън с 2:1 в мач от 21-я кръг на Премиършип.

Българският национал Мартин Петров влезе в игра в 81-та минута, но не успя да създаде опасности пред врата на Ливърпул.

Мърсисайдци показаха много слаба игра през първата част и единственото по-сериозно положение пред вратата на Болтън бе в 32-та минута, когато Макси Родригес стреля с глава, но топката срещна гредата.

Футболистите на Болтън се възползваха от една от малко си възможности в 43-та минута, когато Кевин Дейвис реализира с глава след центриране на Матю Тейлър.

Тимът на Ливърпул излезе по-мотивиран през второто полувреме и още в 49-та минута Торес изравни след прекрасен извеждащ пас на Стивън Джерард.

Играчите на Ливърпул се опитаха да стигнат до пълен обрат и създадоха няколко опасни положения до края на мача, но реализираха чак в 91-та минута, когато Джерард центрира в наказателното поле на Болтън, където Елмандер не се намеси убедително и топката попадна в Джо Коул, който отблизо вкара за 2:1.