Ливъпрул победи с 2:0 като гост Астън Вила в мач от 16-ия кръг на Висшата лига и записа четвърта победа в последните си пет мача на чужд терен. Пълен мач за Вила изигра българският капитан Стилиян Петров.

Ливърпул поведе в 11-ата минута, когато след изпълнение на ъглов удар Мартин Шкъртел отигра с пета към Луис Суарес, който също с пета би към вратата, а вратарят Брад Гузан изби, за да стигне топката до Крейг Белами, който я заби в мрежата за 0:1.

Само 4 минути по-късно тимът на Кени Далглиш удвои и то отново след корнер, но от другата страна на вратата. Белами центрира, Шкъртел се извиси над отбраната на домакините и вкара с глава.

През второто полувреме Суарес можеш да направи и 3:0, но техничният му прехвърлящ изстрел се удари във вътрешната страна на гредата и не успя да навести мрежата.

Този успех изкачи Ливърпул на 6-ото място в Англия с 29 точки, колкото има и 5-ият Арсенал, който от 18:10 часа в неделя гостува на Манчестър Сити.

szólj hozzá: A0-1L