Кубан Краснодар с Ивелин Попов в редиците пропусна да нанесе първо поражение на лидера в руската Премиерлига през този сезон Спартак Москва. Отборът на българския национал успя да обърне противника си от 0:1 до 2:1, но с попадение четвърт час преди края столичани успяха да запазят първото си място.

Попов остана на терена до 63-ата минута, когато бе заменен със Соснин, като очевидно умората от мача с Мъдъруел в Лига Европа през седмицата оказа своето влияние върху представянето му. Капитанът на „трикольорите“ отново сформира атакуващо дуо с Джибрил Сисе, ала Доринел Мунтяну предпочете да съхрани силите му.

Иначе мачът не тръгна по най-добрия начин за Кубан, след като Емануел Еменике откри в 30-ата минута след хубава асистенция на Хурадо. След паузата обаче краснодарци обърнаха събитията само за 4 минути. В 66-ата минута Ибрахима Балде изравни, а в 70-ата централният защитник Деалберт зарадва феновете по трибуните.

Арменска комбинация обаче лиши Кубан от трите точки, след като доскорошния играч на домакините Арас Йозбилиз намери Юра Мовсисян и голаджията не сбърка.

Така Кубан заема 7-ото място във временното класиране с 6 точки, докато Спартак е първи с 10, колкото има и отборът на Ростов.