Парма победи с 2:1 Удинезе в мача от 15-ия кръг в италианската Серия А. За домакините в игра през второто полувреме се появи българският нападател Валери Божинов.

На два пъти за успеха бе точен Ернан Креспо, а Антонио Ди Натале се разписа за гостите.

В 24-та минута ветеранът на върха на атаката за Парма вкара за 1:0 от дузпа. Близо 10 минути по-късно Ди Натале изравни с хубав удар от пряк свободен удар. Малко след началото на второто полувреме - в 56-та минута - Креспо с глава вкара второто си попадение в мача и оформи крайното 2:1.

Божинов замени голмайстора Креспо в 59-та минута. Българинът има вкарани в кариерата си най-много голове именно срещу Удинезе, но този път за близо 30 минути на терена не успя да се разпише.

След успеха, Парма заема 14-то място с актив от 18 точки. Удинезе пък е на 11-та позиция с 20 точки.

Други срещи от Серия А:

Чезена - Болоня 0:2

голмайстори: 0:1 Марко ди Вайо 31, 0:2 Михел Анхел Бритос 87

Фиорентина - Каляри 1:0

голмайстори: 1:0 Адриан Муту 52

Лече - Дженоа 1:3

голмайстори: 1:0 Едуард Офере 45, 1:1 Лука Тони 55, 1:2 Андреа Ранокия 76, 1:3 Марко Роси 90+4

Милан - Бреша - 3:0

голмайстори: 1:0 Кевин-Принс Боатенг 4, 2:0 Робиньо 28, 3:0 Златан Ибрахимович 30

Киево - Рома - 2:2

голмайстори: 0:2 Фабио Симпилио 26, 44, 1:2 Давиде Москардели 61, 2:2 Пабло Мариано Граноке 83 червен картон: Даниеле Де Роси (Рома) 85

от петък:

Лацио - Интер - 3:1

голмайстори: 1:0 Джузепе Биава 26, 2:0 Мауро Сарате 52, 2:1 Горан Пандев 74, 3:1 Ернанес 89