Българският футболист Велизар Димитров донесе победата на Металург Донецк срещу Кукеши с 1:0. Бившият играч на ЦСКА реализира единственото попадение в мача, но успехът бе с горчив привкус, заради отпадането на украинците в третия квалификационен кръг на Лига Европа. В първия мач Кукеши се наложи с 2:0 и заслужи правото да продължи напред.

Велизар Димитров започна мача като титуляр и за пореден път се представи като истински лидер на отбора. Българският играч реализира изключително красив гол с удар от границата на наказателното поле в 28-та минута на мача.

До края на срещата, независимо от голямото желание на украинците, тимът не успя да стигне до втори гол. Дори червеният картон на Малинди в 73-та минута не помогна на домакините да стигнат поне до продължения в мача.