Воденият от Красимир Балъков отбор на Кайзерслаутерн допусна пета поредна загуба в Първа Бундеслига. „Червените дяволи“ паднаха с 1:3 при гостуването на Байер Леверкузен в мач от 30-я кръг на германското първенство и само чудо може да ги спаси от изпадане във Втора Бундеслига.

Щефан Кислинг даде аванс от един гол на „аспирините“ още в 1-та минута.

Кайзерслаутерн успя да изравни резултата в 42-та минута, когато Дерстроф прати топката във вратата на Лено.

Все пак Байер Леверкузен стигна до трите точки в срещата през второто полувреме.

Ролфес направи резултата 2:1 в 57-та минута, а Райнарц оформи крайното 3:1 с попадение в 69-та минута.

Кайзерслаутерн заема последното осемнадесето място с актив от 20 точки и е на цели десет от отбора на Аугсбург, който е първият тим над зоната на изпадащите. Кьолн, който заема шестнадесета позиция, която дава възможност за участие в плейофа за оцеляване е на девет точки пред „червените дяволи“, а до края на сезона остават още четири кръга.