Стяуа Букурещ загуби със срамното 0:5 при гостуването си на Макаби Хайфа в двубой от третия кръг на Група J на Лига Европа.

Българският защитник Валентин Илиев започна като титуляр за румънците, но получи директен червен картон в 64-ата минута, когато много пресилено му бе свирено нарушение за дузпа, която бе пропусната от Янив Катан.

Илиев бе вторият изгонен играч на Стяуа, след като съотборникът му Ерик Бикфалви пое рано-рано към съблекалните в 37-ата минута, също правейки дузпа за евреите.

Виям Амаша направи 2:0 за Макаби Хайфа с попадения в 10-ата и 20-ата минути, преди Катан да вкара от бялата точка за 3:0 в 38-ата. Последните два гола паднаха в 72-ата и 79-ата минута, когато букурещкият тим вече бе със само 9 човека на терена, а точни за домакините бяха Талеб Тавата и Идан Веред.

В другия двубой от Група J също приключи с разгромен резултат, като Шалке разби с 5:0 като гост АЕК Ларнака. Две попадения за кралскосините заби Клаас-Ян Хунтелаар, а по едно добавиха Люис Холтби, Бенедикт Хьоведес и Юлиан Дракслер.