Българският национал Ивелин Попов отново изигра силен мач за своя Кубан Краснодар, който измъкна 1:1 като гост на Зенит Санкт Петербург в първи мач от 3-ия кръг на руската Премиерлига. Отборът на Попов губеше в резултата до 79-ата минута, когато негов опит за удар се превърна в голов пас към Джордже Букур.

Бившият ас на Литекс изкара пълни 90 минути, като бе основната движеща сила за краснодарци в предни позиции. Първото полувреме не предложи особено зрелище, а в средата на второто Анрей Аршавин откри резултата след отлично подаване на Александър Кержаков.

Кубан тръгна напред в опит да изравни и след редица смени тъкмо титулярът Попов изработи гола. Националът развинти играч на домакините пред дъгата на наказателното поле, след което стреля по тревата от около 21-22 метра, а Букур подложи крак и отклони шута в долния ляв ъгъл. Вратарят на Зенит Лодигин вече бе тръгнал в другата посока и нямаше никакъв шанс да предотврати гола.

Така Кубан излезе на второ място във временното класиране с 5 точки. Първи е Спартак Москва с 6 и мач по-малко.

FK Zenit St. Petersburg 1 - 1 Kuban Krasnodar by gerviinho