Българският вратар Димитър Иванков се разписа от дузпа, но неговият Бурсаспор остана на минути от полуфинал за Купата на Турция. Бурса победи Фенербахче с 3:1 на реванша, но след загубата с 0:3 в първия четвъртфинал, отпадна нещастно. „Фенерите” се класираха напред, след като Дани Гуиза отбеляза единственото попадения в тяхна полза в 90-та минута.

Бурсаспор бе само на минути от продълженията, след като Иглесиас в 18-та, Димитър Иванков от дузпа в 33-та и Бахадир в 64-та минута бяха дали преднина от 3:0 на домакините. Интересното е, че ударът на Иванков от бялата точка бе пребит, по решение на рефера Кюнеит Чакир.

Голът на Дани Гуиза в последните мигове на срещата обаче се оказа достатъчен на гранда да си осигури място на полуфинал.

Така няма да има българско присъствие на полуфиналите в турнира, след като по-рано Денизлиспор с Емил Ангелов отпадна от Манисаспор, след 0:1 днес, и 1:4 в първия двубой.