Димитър Иванков опази вратата си суха, но неговият Бурсаспор за първи път от началото на сезона в турското първенство не успя да спечели.

Шампионите направиха равенство 0:0 като гост на Истанбул ББ, като Иванков бе на терена през целия мач.

Въпреки грешната стъпка, Бурса остава лидер в класирането с 16 точки от шест мача, пред Кайзериспор, който е с 14, но от седем срещи.

В друг двубой от седмия кръг на турския шампионат Газиантепспор на Ивелин Попов направи равенство 1:1 като гост на Сивасспор.

Попето бе титуляр за гостите и получи жълт картон в 88-ата минута, а в последните секунди на срещата бе зманен от Орхан Гюле.

Точен за Газиантеп в 37-ата минута бе Жулио Сезар, а Мехмет Йьлдъз изравни за Сивас в 57-ата.

Газиантепспор е 12-и в подреждането със седем точки, с една повече от намиращия се сред изпадащите Сивасспор.