Валери Божинов започна като титуляр за Лече при нулевото равенство срещу Аталанта в среща от 23-ия кръг на италианската Серия А. Българинът се появи за първи път сред стартовите 11 след завръщането си в Лече като преотстъпен от португалския Спортинг (Лисабон). Божинов обаче не успя да впечатли с изявите си и в 59-а минута бе заменен от Муриел.

В същото време, Интер загуби сензационно у дома от последния в класирането Новара с 0:1.Андреа Карачоло отбеляза единствения гол в мача в 58-а минута. Интер не успя да стигне поне до равенство, въпреки че Новара игра в намален състав в последните 10 минути след червен картон на Иван Радованович.

Това е четвърти мач без победа за Интер в първенството, като поражението от Новара идва след съкрушителната загуба с 0:4 от големия съперник на Интер в последните години Рома преди седмица.

В другия мач от кръга днес Катания разби Дженоа с 4:0.

Две от срещите Парма - Фиорентина и Болоня - Ювентус бяха отложени заради сложната метеорологична обстановка в Италия.