С попадение на Спас Делев Мерсин победи Ордуспор с минималното 1:0 в среща от 29-ия кръг на турската Суперлига. Малко след гола си обаче бившият футболист на Пирин и ЦСКА бе заменен поради контузия.

Българинът бе точен още в 16-ата минута на срещата след асистенция на Барис Атас. В 32-ата обаче Делев напусна терена, след като получи травма. На негово място в игра влезе Ерман Озгур.

Това бе втори гол за футболиста, откакто играе в първенството на южната ни съседка. Първото му попадение бе срещу Кайзериспор в 22-ия кръг, но тогава Мерсин позволи обрат и загуби с 1:2.

Успехът на Мерсин бе четвърти в последните 6 шампионатни двубоя и изкачи клуба до 10-ото място във временното класиране. Тимът на Делев е с актив от 39 точки, колкото има и 9-ия Бурсаспор, но с мач по-малко. Ордуспор пък остана с 38 точки и се смъкна до 11-о място.