Бившият футболист на Левски Виктор Генев вкара гол за Александрия при разгромната загуба с 1:5 от Днепър в мач от 27-я кръг на украинското първенство.

Генев игра 90 минути за своя отбор, докато Димитър Макриев започна като титуляр и бе заменен в 68-та минута.

Домакините от Александрия поведоха в 23-та минута, когато след центриране от фаул в наказателното поле на Днепър, Виктор Генев бе добре пласиран и отблизо с глава простреля Лаштувка.

Александрия остана с човек по-малко в 54-та минута, след като Гитченко бе изгонен с директен червен картон. Минута по-късно Коноплянка бе точен от бялата точка за 1:1.

В 72-та минута Стринич даде гол аванс за Днепър, а пет минути по-късно той бе изгонен за втори жълт картон.

В заключителните минути на срещата Днепър отбеляза нови три гола. Олинюк се разписа в 90-та минута за 1:3, а в продължението дадено от съдията Коноплянка и Боатенг оформиха крайния резултат в срещата – 1:5.

След тази загуба Александрия остава на четиринадесето място с 20 точки и е само с една над зоната на изпадащите.

Видео с гола на Виктор Генев може да видите тук!