Живко Миланов и Станислав Генчев започнаха като титуляри за Васлуй при равенството 1:1 у дома срещу прекия конкурент за титлата ФК Тимишоара в среща от 31-ия кръг на румънското първенство.

Миланов бе заменен от Пуга в последната минута на мача, а Генчев игра цял мач, като има основна заслуга за попадението на своя тим. В 65-а минута Станислав Генчев центрира прострелно в наказателното поле на гостите и защитникът на гостите Дан Алекса засече топката в собствената си врата. В радостта си от попадението българският полузащитник свали фланелката си, за което получи жълт картон.

Само 8 минути по-късно ФК Тимишоара изравни с гол на Дорин Гога.

Равенството между двата претендента за титлата позволи на Оцелул Галац да се откъсне еднолично начело след победа над Университатя Крайова с 2:1. Оцелул има 61 точки, с една повече от втория ФК Тимишоара и с три от третия Васлуй.